MOSKÉPROJEKTET

Trevligt och bra att Samnytt i en artikel har uppmärksammat att jag och Framtid Kalmar startat en ny namninsamling. Det gör sannolikt att ännu fler blir medvetna om namninsamlingen.

Har även gjort ett kort videoklipp om namninsamlingen. Är du boende i Kalmar får du hemskt gärna dela klippet.

19 svar på “MOSKÉPROJEKTET

  1. Profilbild för Calle Calle 2023-09-26/10:28

    Kan bara konstatera att polisens kampanj ” sluta skjuta ” har totalt misslyckats. Nu drabbas även totalt oskyldiga av kulregnet. Föreslår därför att polisen startar utbildning i ” lär dig skjuta” , så oskyldiga inte drabbas.

    Gilla

  2. Profilbild för Cosmik Debris Cosmik Debris 2023-09-26/01:20

    Vem vågar bo granne med muslimer och negrer?

    Jag skrev för en tid sedan att bostadsrättsföreningar och fastighetsägare bör få rätt att neka muslimer och negrer att köpa eller hyra bostad enligt principen: ”att ta det säkra för det osäkra”

    Vem vill riskera att huset sprängs i luften?

    Det föll inte signaturen ”PEO” på läppen och jag blev kallad för rasist. Kan inte bry mig mindre om vad en idiot tycker och tänker med sin begränsade kognitiva förmåga. Jag vet att jag förr eller senare alltid får rätt. Nu är tiden mogen för en sådan diskussion om att neka muslimer och negrer att hyra eller köpa en bostad.

    Kanske till och med i SVT?

    Expressen: ” JUST NU: Tre skadade i explosion – kopplas till kriminellt nätverk”
    https://www.expressen.se/nyheter/larm-om-explosion-i-bostad/

    Gillad av 1 person

  3. Profilbild för anders gs anders gs 2023-09-25/19:07

    Thoralf, jag tror vi kommer få höra ”Det ökar polariseringen i samhället” när de ska ta ställning till dina underskrifter 😦 Odemokratiskt i vilket fall som helst om de nekar dig.

    Gilla

  4. Profilbild för Ó Hyra Ó Hyra 2023-09-25/18:25

    Svenskar är ett hundliknande folk. Kommer glatt viftande med svansen och pussar främlingen på nosen om det så är djävulen.

    Gillad av 1 person

  5. Profilbild för Ó Hyra Ó Hyra 2023-09-25/18:19

    Dum strategi att bygga fängelser i södra Sverige. Dom ska ligga i Norrland. Besök ska försvåras av dom ofta kriminellas anhöriga. I Norrland ska internerna jobba i skogen på vintern och med bärplockning på sommaren. Övervakade av kulsprutor.

    Inga telefoner, ingen TV, bara ljudet av myggsvärmarna.

    Gillad av 1 person

    • Profilbild för tompas11 tompas11 2023-09-26/00:18

      Nja så jävla mycket mygg är det inte. Jag har under väldigt många år besökt övre Norrbotten för att fiska med fluga och antalet mygg är förstås många, men inte fler att man kan stå ut med det. Men vill man uppleva en veritabel mygginvasion så ska man absolut besöka norska Finnmarksvidda. Det var en upplevelse som jag sent ska glömma! Det finns en anledning till att det är väldigt få som bor där…

      Gillad av 2 personer

  6. Profilbild för Ó Hyra Ó Hyra 2023-09-25/17:59

    Låt alla etniska svenskar bära vapen precis som alla israeler, då kommer nog blatteslöddret att tänka sig för innan de börjar skjuta.

    Gillad av 1 person

  7. Profilbild för Ó Hyra Ó Hyra 2023-09-25/17:45

    Slukhålet… Jomshof igen.

    Gilla

  8. Profilbild för Ó Hyra Ó Hyra 2023-09-25/17:39

    För dom här små gossarna som vi importerat och med ett IQ långt under 100, är det ingen större skillnad att sitta vid ett Tv-spel, trycka på en knapp, jämfört med att pressa avtryckaren på en pistol.

    Det är därför CIA och militära organisationer i USA älskar att anställa dom.

    Gilla

    • Profilbild för Thoralf A Thoralf A 2023-09-25/15:39

      Finns det inga riktiga svenskar med lite heder i Västervik som kan ta hand om dessa ligister om inte rättsväsendet gör det?

      Gillad av 2 personer

    • Profilbild för Bert Juhlin Bert Juhlin 2023-09-25/21:14

      Citat: ”nu är det även uppenbart att oxså Polisen har kapitulerat!!”.

      Svensk polis och inte minst polisen i Kalmar Län, som de i Mönsterås, i Oskarshamn, i Kalmar var redan för 23 år(år 2000) sedan så svårt PK-invandrarsossehjärntvättade att man redan då medvetet och öppet mörkade grova misshandlar, rena mordförsök och annan kriminalitet utövat av MENA-personer.

      I det fall jag tänker på(år 2000) ”skyddade” Mönsterås, Oskarshamn och Kalmarpolisen, samt vice riksåklagaren Solveig Riberdahl en i Mönsterås boende grovt våldsutövande MENA-person. Mönsteråspoliserna var dessutom faddrar åt den här 35-årige MENA-personen och jämnåriga hans landsmän, detta innebar i reale att den här personen och hans landsmän fick rätten att i princip bete sig hur lagvidrigt som helst rent allmänt. Det våldsbrott, det mordförsök som genomfördes i Mönsterås år 2000 var helt klart sanktionerat och gillat av Läns och Mönsteråspolisen och svenskt sk rättsväsende samt inte minst Mönsteråspopulasen

      Media som exv länsblaskorna ÖSTRAN och OSKARSHAMNSNYHETERNA:s tidningsledningar och journalister sade sig inte vilja skriva om det skedda då de sa sig vara 100% positivt inställda till invandringen från MENA till Sverige, detta oavsett vad för negativa effekter det förde med sig som exv grova våldsbrott.

      Nej, fy fan för svensk PK-polis, PK-rättsväsende och PK-media – detta ”DÅ” som ”NU” i dag!

      Gilla

  9. Profilbild för Kalle Kalle 2023-09-25/12:57

    BIRGITTA SPARF:[GDS]
    ## Bra, då vet vi!##
    ##Moderaterna, med utrikesminister Tobias Billström i spetsen, har talat inför FN:s generalförsamling. (Se Ekot här). Där delgav han att regeringen har identifierat den grupp som skapar instabilitet, hotar Sveriges säkerhet och åstadkommer stor splittring i landet.##

    ## Nej, det är de misshagliga personer som utnyttjar vår sedan 1766 lagstadgade yttrandefrihet för att kritisera islam som är det stora problemet. Det är de som är de verkliga extremisterna som vill åstadkomma kaos och splittring mellan muslimer och icke-muslimer i landet, enligt Billström.##

    ## Billström kallar koranbränningarna för respektlösa, och säger att Sverige inte får låta dessa extremistiska provokatörer vinna! ##

    ## Nu har vi fått alltså fått veta att det är inte koranbrännarna, som agerar enligt den svenska yttrandefrihetslagstiftningen, som ska tillåtas vinna, enligt regeringen. Detta kan jag inte tolka på annat sätt än att det är den motsatta sidan, alltså de militanta, våldsamma och hotfulla islamisterna som ska avgå med segern.##

    ## Bra, då vet vi vad vi har att vänta oss. Klara och tydliga budskap från Billström. Mycket bra!##

    https://detgodasamhallet.com/2023/09/25/birgitta-sparf-bra-da-vet-vi/#more-78565

    Krypandet och krälandet fortsätter av den svenska regeringen för muslimer.
    Kommer muslimernas våldsidelogi besegra det svenska naiva och snälla samhället??? De är på god väg. Våldet kuvar snällhet!!!

    Kommer alla byggnadslov med moskeer och minareter tillåtas att byggas i framtiden som ett led i den svenska regeringens ryggradslösa krypandet för muslimer!!!

    Kalmarbor, var svenskt rakryggade, stoppa moskebygget och skriv på Thoralfs protestlista!!!

    Gillad av 2 personer

  10. Profilbild för Christer Christer 2023-09-25/08:44

    Bra Thoralf
    Jag är helt övertygad om att du lyckas med kampanjen .
    Liten tuva stjälper ofta stora lass .
    Jag tror att Sossarnas högmod och maktfullkomlighet kommer att ge dem bekymmer .
    I de diskussioner jag deltar i finns det en ENORM TRÖTTHET på Sveriges utveckling under
    Sossarnas ledning.
    Deras gnäll och ljugande verkar stå ALLA upp i halsen .
    SPARK I BAKEN .

    Gillad av 2 personer

  11. Profilbild för Cosmik Debris Cosmik Debris 2023-09-25/03:10

    När tillräckligt många moskéer är byggda, den kritiska massan har uppnåtts och muslimerna i Stockholmsmoskén (Muslimska brödraskapet) bedömer att tiden är inne – så kommer det att synkroniserat ljuda böneutrop från varenda moské i landet. Tro inget annat! Det kommer bokstavligen att ta det sovande folket på sängen och är självklart en genomtänkt strategi. Det kommer dessutom att gå fort. Så fort att svenskarna kommer att stå där som håglösa frågetecken och undra vad som hände med deras land.

    Då är det så dags att säga att vi har varit naiva. Då är det åt helvete för sent! Jag skulle istället säga att en stor det av svenska folket har varit idioter. Efterblivna hjärntvättade sosseidioter som litat på lögnhalsarna på SVT, SR, AB och DN. Ni har förstört ett helt land och gjort det till ett våldsamt muslimskt helveteshål som blir obeboeligt för era barn och barnbarn.

    Ställ er frågan: varför byggs det minareter om inga böneutrop ska ske? Varför är det så tyst om böneutrop helt plötsligt? Därför att muslimerna inväntar rätt tidpunkt. Om en nybyggd moské trots allt skulle börja med böneutrop fem gånger om dagen så skulle en folkomröstning i Kalmar bli en jordskredsseger för motståndarna till moskébygget på Norrliden.

    Det vet muslimerna.

    Trycket från den aggressiva muslimska ockupationsmakten kommer att bli så intensiv och omedgörlig att ryggradslösa svenska politiker kommer att kapitulera och tillåta böneutrop fem gånger om dagen.
     
    …och det är bara början. Början på slutet för vårt land Sverige.

    Gillad av 5 personer

  12. Profilbild för Cosmik Debris Cosmik Debris 2023-09-24/23:23

    Muslimer dras till moskéer som dyngbaggar dras till elefantspillning. Kommuner som inte har en moské kommer i framtiden vara beboeliga och attraktiva. Alla politiker som medverkar till moskébyggen, utsätter sina barn och barnbarn för något som kommer att bli mycket värre än Tyskland under socialisten Hitler. Vill verkligen Kalmarborna att Kalmar ska bli Smålands Mecka? Islam är som kallbrand eller cancer. Dödar allt friskt och levande!
     
    Tänk för helvete. NU!

    Gillad av 3 personer

  13. Profilbild för Gunnar Karlsson Gunnar Karlsson 2023-09-24/22:55

    Thoralf,

    Mycket proffsigt jobbat ! Nu är det upp till Kalmarborna att göra sin del av jobbet, för att ni skall slippa störas av böneupprop och andra icke svenska inslag i gatubilden !!
    //Gunnar

    Gillad av 3 personer

    • Profilbild för tompas11 tompas11 2023-09-25/00:02

      Ja all heder till Thoralf. Han är en riktig kämpe!

      Gillad av 4 personer

Kommentarer är stängda.