13 svar på “VÄRSTA GRÄSMATTAN 2025

  1. Profilbild för Nordin G Nordin G 2025-07-14/01:09

    Jag glömde skriva att dom kallar sig för 11 kaffe på Y T den gruppen medlemmar jo ja tycker sånt är väldigt speciellt. Tycker fler politiker skulle intressera sig för sånt. För mycket fokus på skatter migration med tråkigheter o annat tråkigt skit.

    Gilla

  2. Profilbild för Högt hårfäste Högt hårfäste 2025-07-13/20:57

    Det regnet gör varken från eller till vad gäller färgen på gräsmattan. Måste komma mycket mer för det. Så fjantig tävling!

    @Thoralf

    Får inte alls förtroendevalda samma arvode om de är på heltid? Jag är novis på detta. Är det olika sysselsättningsgrad?

    Gilla

    • Profilbild för Thoralf A Thoralf A 2025-07-14/06:29

      Det är olika tjänstgöringsgrad för olika förtroendeuppdrag. Därför måste man räkna samman dessa.

      Gillad av 1 person

  3. Profilbild för Lennart Stenkvist Lennart Stenkvist 2025-07-13/18:09

    Korta och tydliggörande inlägg är att föredra för läsarna. Det ”fastnar bättre” än att de ska behöva plöja igenom allt för långa inlägg.

    Gillad av 1 person

  4. Profilbild för Nordin G Nordin G 2025-07-13/16:26

    Ett annat gäng på Y T som håller på
    med en del konspirationsteorier la ut månlandningen
    doku nyligen och en del annat intressant
    alternativt.

    Gilla

    • Profilbild för Thoralf A Thoralf A 2025-07-13/17:41

      Tycker du konspirationsteorier är intressanta?

      Gilla

  5. Profilbild för Anonym24 Anonym24 2025-07-13/10:59

    Jag föredrar att läsa,går snabbare och för mig går det lättare att koncentrera mig på det viktiga.

    Så jag gillar att läsa bloggen.

    Gilla

    • Profilbild för Thoralf A Thoralf A 2025-07-13/12:39

      Jag kommer inte sluta att skriva men jag provar lite för att se hur många visningar det blir och sedan jämföra med olika sätt att sprida information och vilket sätt som passar flest personer.

      Gilla

    • Profilbild för Bergman Bergman 2025-07-13/15:16

      Personligen resonerar jag i grunden som du, nämligen att jag känner mig av olika anledningar mera ”bekväm” med det som skrivs. Men jag har dock inget emot videoinslag som är ett par minuter långa. Kanske är det en generationsfråga, men risken med långa videoinslag är ändå att de blir för långa. Det finns ju många exempel på sådana inslag som varar i en timme och längre. Då bir det som med prästen som håller på i predikstolen och predikar och predikar medan allmogen ger f-n i guds ord och somnar i bänkarna.

      Gillad av 2 personer

      • Profilbild för Thoralf A Thoralf A 2025-07-13/15:27

        Ju yngre man är desto kortare klipp gäller. Men en timmas videoklipp eller intervjuer avstår man oftast ifrån.
        Jag lyssnad på Alexander Bard på Epooch Times idag men efter 45 minuter stängde jag av.

        Gillad av 1 person

      • Profilbild för tompas11 tompas11 2025-07-13/15:57

        Ja videoklippen bör inte vara för långa. Längden på mina videor på min YT-kanal varierar mellan 2 och 30 minuter. Den video som har flest visningar, närmare 510 000, är 11 minuter lång. Jag har 103 publicerade videor med totalt närmare 2,2 miljoner visningar och ca 7400 prenumeranter.

        Gilla

  6. Profilbild för ivarandersson ivarandersson 2025-07-13/10:46

    Bra inlägg om politikernas lekstuga i Kalmar. Vem blir imponerad av Kalmar kommuns åtgärder för att eliminera klimatnödläget?

    Gilla

    • Profilbild för tompas11 tompas11 2025-07-13/13:16

      Ja särskilt som det inte existerar något klimatnödläge…

      Gillad av 2 personer

Kommentarer är stängda.