CYNISKT

Jag undrar varför allt fokus är på SD under Prideveckan men inget på islam och de som företräder islam i Sverige. Vågar inte journalisterna eller handlar det enbart om att misskreditera regeringen genom hatet mot SD.

Är det i själva verket så cyniskt?

Det är inte homosexuellas rättigheter som är viktigast utan att få en vänsterregering.

32 svar på “CYNISKT

  1. Profilbild för Micke P Micke P 2023-08-07/13:08

    10 ministrar i Pride-fjanteriet.

    Ja, ni läste rätt. Tio (10)!!!

    https://www.friatider.se/tio-ministrar-tagade-i-pride

    Ingen mening att rösta längre. Låt Sverige gå under i hyllning till idioter, jag bryr mig inte längre. Kommer inte rösta i svenska val någonsin mer.

    Varför ska man rösta på mänskliga avarter? Vad gott kommer ut från att rösta på ngn i ett degenerativt folk? Ju förr de utrotas från jordeens yta, dess bättre. Ser fram emot Sveriges undergång å det snaraste.

    Micke P

    Gillad av 2 personer

    • Profilbild för tompas11 tompas11 2023-08-07/15:50

      Ja jag har också insett att det är totalt meningslöst att rösta vid kommande val. Den ena idioten till politiker är ju än värre än den andra politikeridioten. Dårarnas paradis måste utan konkurrens vara Sverige.

      Gillad av 2 personer

  2. Profilbild för Ludvig Ludvig 2023-08-07/06:39

    Hur partiledare och andra kända personer kan nedlåta sig till att ställa upp på ett sådant spektakel som Pride är en gåta.

    Gillad av 8 personer

    • Profilbild för tompas11 tompas11 2023-08-07/09:44

      Förvånar mig inte det minsta med tanke på den låga intelligensnivån hos berörda personer.

      Gillad av 4 personer

  3. Profilbild för Hemlig X-sson Hemlig X-sson 2023-08-07/06:10

    Under pridparaden demonstrerades det med PKK-flaggor och en Erdogandocka som höll en prideflagga i handen! Arga Andersson är tyst, Kristersson är tyst. Billström är tyst osv, osv, osv! Hyckleriet har inga gränser.

    Gillad av 4 personer

    • Profilbild för peo peo 2023-08-07/09:44

      Står du på Erdogans sida?

      Gilla

      • Profilbild för Hemlig X-sson Hemlig X-sson 2023-08-08/07:08

        Har du alltid otur när du försöker tänka. Du vet precis vad jag menar, men du har inga motargument, så istället gör du en korkskallekommentar!

        Gilla

  4. Profilbild för Cosmik Debris Cosmik Debris 2023-08-07/00:41

    Ulf Kristersson hänger prideflaggan från Sagerska palatsets balkong.
    Muslimer hänger homosexuella från lyftkranar.

    Något att fundera på kanske?

    Gillad av 2 personer

    • Profilbild för tompas11 tompas11 2023-08-07/09:45

      Ja fan vet vad som är värst…

      Gillad av 3 personer

  5. Profilbild för Kenny is my nickname Kenny is my nickname 2023-08-06/23:50

    Det är också cyniskt varför kommunistmedia SVT
    inte vill visa sanningen från delstaten Pennsylvania
    i staden Philadelphia. Ungefär 4 minuter in i videon
    från TvTim sweden, vi får be till gudarna att Donald Trump vinner 2024:

    Gillad av 2 personer

    • Profilbild för Micke P Micke P 2023-08-07/11:01

      Bidens mästerverk. Han gjorde verkligen amerikanarna bättre och lyckligare. Hoppas de röstar på honom igen. Och igen. Och igen.

      Sen behövs inga fler presidenter. Eller amerikanare. Eller ngn alls. Stop Oil kan ta sig i brasan jämfört med detta.

      Micke P

      Gilla

  6. Profilbild för Lennart Stenkvist Lennart Stenkvist 2023-08-06/21:52

    Intressant uppfattning, Thoralf. Håller med om att vänstern utnyttjar Pride veckan för att misskreditera regeringen. Det handlar om att samla hycklar poäng för egen vinning.

    Som vanligt ställer PK-media upp för vänster-stolpskotten. Det gäller att passa på när det finns demokratur-läge att lura och hjärntvätta folket.

    Gillad av 2 personer

  7. Profilbild för turrim turrim 2023-08-06/20:22

    Varför inga intervjuer i Rapport med några som drabbats av pedofiler i sin ungdom? Hur ser de på Pride? Är det tabu från

    Gillad av 3 personer

  8. Profilbild för Calle Calle 2023-08-06/16:19

    Råder sign Peo att läsa Pettssons blogg , där finns alla fall av pedofili inom den rörelsen dokumenterat, kanske därav Söders inlägg.

    Gillad av 3 personer

  9. Profilbild för Kalle Kalle 2023-08-06/15:05

    ## Läderbögar, barn och politiker i årets prideparad ##

    ## Förutom Ebba Busch (KD) och Jimmie Åkesson (SD) deltog alla partiledare i årets parad. ##

    ## Socialdemokraternas partiledare Magdalena Andersson krävde bland annat att statsminister Ulf Kristersson skulle avbryta samarbetet med Sverigedemokraterna och i praktiken upplösa sin regering till följd av riksdagsledamoten Björn Söders (SD) uttalanden om Pride och pedofili.##

    ## Ulf Kristersson sade sig dock vara nöjd med att Björn Söder tagit bort inlägget.##

    ## Fakta: HBTQ-rörelsens kopplingar till pedofili ##
    (Lååång lista följer i artikeln)

    https://www.friatider.se/barn-och-laderbogar-i-arets-prideparad

    Pride verkar vara helt oantastligt och absolut ingen kritik får förekomma mot Pride!!!

    När man läser i slutet av denna artikel i ”Fria Tisder” så förstår man att Björn Soder SD kritiserade Pride!!!

    Viktiga för mig är att sanningen kommer fram utan självcensur även om alla inte accepterar det!!!

    Gillad av 1 person

  10. Profilbild för Cosmik Debris Cosmik Debris 2023-08-06/14:20

    Vems parafili är det som ska tillfredsställas? De förpubertala barnen eller perversa och pedofila vuxna? Självklart har Björn Söder helt rätt. Han skulle bara ha valt en annan angreppsvinkel. Mycket av det som pågår under prideveckan är vidrigt och helt uppenbart en psykisk störning.

    Kronofili är ett samlingsnamn för de olika parafilier som fokuserar på partnerns ålder.

    Pedofili: En vuxen människas sexuella dragning till förpubertala barn.
    Hebefili: Sexuellt dragning av vuxna människor till barn/ungdomar i puberteten.
    Efebofili: Sexuell dragning till efterpubertala tonåringar.
    Gerontofili: Sexuell dragning till äldre människor.

    Parafili är en övergripande term som används i de internationella psykiatriska klassifikationerna DSM-V och ICD-10, och därmed ett medicinskt begrepp för en psykisk störning.

    ”Välkommen på disco för dig som är trans och upp till 13 år. Det blir dans, lekar och snacks. Ta på dig din prideigaste outfit och kom och festa loss.”
    https://program.stockholmpride.org/sv/search/59/regnbagsdisco-for-transbarn?q=barn

    Parafili: https://sv.m.wikipedia.org/wiki/Parafili

    Gillad av 2 personer

  11. Profilbild för peo peo 2023-08-06/13:47

    Björn Söder har ju visat att han liksom andra SD-fascister har samma homofobi som islamisterna. Han tänker kanske konvertera.

    Gilla

    • Profilbild för Thoralf A Thoralf A 2023-08-06/13:56

      Du gillar pedofiler förstår jag men det är ju inte ovanligt på vänsterkanten!

      Gillad av 6 personer

      • Profilbild för peo peo 2023-08-06/16:57

        Nej jag är inte särskilt förtjust i Gustav Vasa!!

        Gilla

    • Profilbild för Cosmik Debris Cosmik Debris 2023-08-06/14:40

      Vem tror du får städa upp efter att aningslösa eller ondskefulla politiker har normaliserat pedofili under prideveckan?

      dumpen.se är svaret.

      …men det är nog inget du har funderat på

      Gillad av 1 person

    • Profilbild för tompas11 tompas11 2023-08-06/16:27

      PEO=Peddo

      Gilla

    • Profilbild för MickeP MickeP 2023-08-06/22:15

      PEO är ett troll och ska så förbli. Tills Herren vår skapare i sitt allsmäktiga ljus upplöser honom i de atomer han gjort sig förtjänt av.

      Inte för att jag tror på Gud, men jag tror på något som PEO inte har den blekaste aning om. Han finns inte ens på skalan.

      Micke P

      Gilla

    • Profilbild för Hemlig X-sson Hemlig X-sson 2023-08-07/06:17

      På 70-talet ville Sozzarna och ett antal folkpartister (liberalerna) legalisera barnpronografi och t.o.m ge barnpronografi grundlagsskydd! Sozzarnas valförlust gjorde att grundlagsändringen aldrig genomfördes. Ungefär under samma period lobbades det hårt från vissa personer inom RFSL om att pedofili skulle legaliseras. Är det dessa idéer PEO ”står upp för”? Ps. den enda fascism vi har i Sverige idag är importerad och drivs i samarbete med de rödgröna.

      Gilla

  12. Profilbild för Micke P Micke P 2023-08-06/12:48

    Bra krönika idag av Dick Erixon.

    https://samtiden.nu/2023/08/hatet-som-vagrar-ta-in-andra-perspektiv/

    Läs den!

    Enligt min mening började allt detta elände 1968. Flower-power, hippies, flum och fri uppfostran var det som gällde. De s.k. 40-talisterna revolterade. En del av dem kom ut ur hasch-dimmorna efter ett tag och normaliserade sig i samhället. Andra blev kvar där inne i hasch-psykosen. Tyvärr kunde de fortfarande yngla av sig och tyvärr gjorde de avtryck även på andra sätt. 70-talets politiker hittade på allt möjligt skräp för att ställa sig in hos dessa uppenbara psykosfall. Nu skulle alla leva i kärlek och frid i blomstervadd och guld och gröna skogar. Alla var lika värda och välkomna och särskilt välkomna var till Sverige som behövde underhållas med lite annan kultur än sin egen töntiga.

    Gud nåde den konservative som höjde ett varningens finger och sade: Vänta lite nu! Att komma ut som konservativ var ö.h.t. fientligt bemött av alla, inte minst av de journalister som kände att de i den branschen hade störst möjlighet att påverka och driva på med sin vänsterpropaganda. Minns FNL, Palme och allt detta.

    70-talets barn växte upp med detta i bagaget och började hamna i beslutsfattande positioner på 90-talet. Det är deras barn som nu släpar med sig sina små telningar till föreställningar där det går omkring halnakna och till transar utklädda människor som tycker att det är ngn slags mänsklig rättighet att leva ut sin sexualitet på allmän plats och att påverka barn som ännu inte har blivit könsmogna att ta ställning till om de vill vara pojkar eller flickor.

    Jag ser här en total förmörkelse av all värdighet, en total ödeläggelse av allt som gjort människan till den mest framgångsrika djurarten på jorldens yta.

    Sodom och Gomorra!

    Micke P

    Gillad av 3 personer

  13. Profilbild för Bergman Huvaligen 2023-08-06/11:13

    Vår frihet är ett hittepå!
    Förr var vi tvångsanslutna till Svenska Kyrkan. Nu är vi ju tvångsanslutna till SVT.

    Gillad av 5 personer

  14. Profilbild för ivarandersson ivarandersson 2023-08-06/10:29

    Var var muslimerna i Prideparaden?

    Gillad av 2 personer

      • Profilbild för ivarandersson ivarandersson 2023-08-06/18:17

        Så det finns inga muslimer i Stockholmsområdet?

        Gilla

Kommentarer är stängda.