Namninsamlingen mot mosképrojektet
Den här veckan kommer jag finnas vid följande platser för den som vill ha en blankett att skriva under eller vill lämna en underskriven blankett eller om någon har frågor om namninsamlingen.
Onsdag 4 oktober mellan 14:00-15:00 vid ingången till ICA MAXI och Lidl
Torsdag 5 oktober mellan 14:00-15:00 vid Berga Centrum utanför ICA-butiken.
Kommer även fortsätta att dela ut blanketter i flera bostadsområden och villaområden i norra delarna av Kalmar under onsdagen och torsdagen.
Fråga. Är det bara de som är skrivna i Kalmar kommun som räknas?
Det brukar väl vara så att enbart de som berörs får skriva på?
Jag skriver gärna på, men bor inte i Kalmar kommun
GillaGillad av 1 person
Det är bara de som är folkbokförda i Kalmar kommun.
GillaGilla
Anders ”Bananansiktet” Ygeman och Magdalena ”Fyllekärring” Andersson har många gånger anklagat den svenska medelklassen, som tydligen är storförbrukare av knark – för att göda den importerade muslimska gängkriminaliteten.
Nu startar de muslimska/arabiska klanerna vårdcentraler som är dubbelt så lönsamt som narkotika. Ska soSSepatrasket övergå till att anklaga svenskarna för att de är sjuka, går till doktorn och därmed göder de kriminella gängen?
soSSar är vidriga människor. Skamlösa, falska, inkompetenta och ondskefulla. Alla soSSar. Inga undantag!
Varningen: Gängkriminella driver vårdcentraler
https://sverigesradio.se/artikel/varningen-gangkriminella-driver-vardcentraler
GillaGillad av 1 person
Ditt dygn tycks ha 72 timmar , hoppas du får hjälp av andra i FK med utdelningen.
Bor ju själv inte i Kalmar , så jag swishar istället en Birgit N. per omg. Detta initiativ från dig kan vara en vägvisare för andra kommuner, för dit lär samma frågeställning komma.
GillaGillad av 1 person
Nyheter Idag: ”– De här nya klanerna kan komma att bli systembärande i Sverige, så mäktiga att vi kan få vänja oss vid att en familj äger Örebro, och en annan Hallsberg.”
…eller Kalmar.
Skriv på Thoralfs namninsamling!
Varnar för klanernas makt: ”Vi kan få vänja oss vid att en familj äger Örebro”
https://nyheteridag.se/varnar-for-klanernas-makt-vi-kan-fa-vanja-oss-vid-att-en-familj-ager-orebro/
GillaGillad av 2 personer