Frankrike försöker uppenbarligen bli av med sina illegala invandrare. Exporterar dem till UK. Bra att Nigel Farage avslöjar detta.
Frankrike försöker uppenbarligen bli av med sina illegala invandrare. Exporterar dem till UK. Bra att Nigel Farage avslöjar detta.
Kommentarer är stängda.
s://samnytt.se/inrikesministerns-assistent-upprord-over-att-sd-visar-fornedringsvald/
”När Samhällsnytt visade ett videoklipp där en flicka stampas brutalt i huvudet av ett gäng fick Oscar Magnusson en av inrikesminister Mikael Dambergs utvalda spelet när han får syn på klippet, han går till våldsamt attack mot SD !! som uppmärksammar förnedringsvåldet.”
Det är väl symptomatiskt för de som bejakar värdegrunden att inget ont får nämnas om det nya frälset.
Nej klubba ner budbäraren är deras modell.
Vi hörde Damberg idag iriksdagen svara på SDs talesperson fråga
om vad regeringen avser att gör åt förnedringssvåldet
Svaret kan väl inte oväntat kort sammanfattas i ”Goddag yxskaft”
Och vi har bara sett början…..
GillaGillad av 1 person
Stockholmsbyråkratin respektive -skolan … …
GillaGilla
Enligt UNHCRs officiella statistik så har det kommit omkring 20 000 flyktingar om året, de senaste ~3-5åren till EU!
Men enligt Ylva Johansson så tar EU normalt emot uppemot en och en halv miljon flyktingar om året!
Då bägge uttalandena inte kan stämma, så får man ju bestämma sig för vem det är som man tror far med osanning och rent praktiskt är en kronisk mytoman!
Om man tror på UNHCRs officiella statistik, så betyder det att omkring 97% av de som kommit sedan ~2015 är ekonomiska migranter/turister, bedragare, jihadister, kriminella och skojare! Alla utan någon som helst form av asylskäl, skyddskäl som tex Sverige varken har ett ansvar för, åtagande för, som är reglerat i internationella överenskommelser, svensk lag, FNs flyktingkonvention eller liknande!
Den största anledningen verkar vara att flertalet, en nästan hundraprocentig majoritet har ett i det närmaste sjukligt intresse av våra svenska välfärdssystem!
Gissningsvis så hör de Farage gör reportage om till den grupp på ~97%, som av någon konstig anledning alltid tycks hamna i Tyskland, Sverige eller England!
Flyktingar är inte ett problem! Det stora problemet är ”flyktingar”! Dvs de miljontals utan andra anledningar än ett enormt intresse för välfärdssystem, som EU systematiskt trycker in årligen i unionen!
GillaGillad av 2 personer
På SVT har vi ju en barnsmugglare som belönats med ett stående program på bästa sändningstid.
GillaGillad av 1 person
Reblogga detta på Varjager's Weblog och kommenterade:
Globalisterna vill dela bördan på skattehjonen.
GillaGilla
https://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=96&artikel=7483953
Över 7 000 bilar färdades över Öresundsbron i söndags
Det är Sveriges problem när man håller gränserna vidöppna. Det är inte något man kan lasta danskarna för. Oavsett så kan knappast stoppa transittrafiken varken med tåg eller bil eller till sjöss.
För övrigt ser jag hellre danskar här än stockholmare.
GillaGillad av 2 personer